W meczu na szczycie lepsza Kujawianka !

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w meczu na szczycie 25. kolejki IV ligi pokonali na własnym boisku Pogoń Mogilno 3:0 (1:0). Bohaterem spotkania został Maciej Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Kujawianka Izbica Kujawska – Pogoń Mogilno 3:0 (1:0).
Bramki:
Skupiński (32, karny), Lewandowski 2 (63, 70),

Kujawianka: Karolak – Nawrocki (81. Wesołowski), Kwiatkowski, Brzeziński, Łepski - Kuropatwiński, Skupiński, Galanciak (45. Tabaka ż), Bistuła (75. M. Biernacki), Kowalski - Lewandowski.

Pogoń: Skowroński - J.Wojciechowski (73. Kopliński), Krajnyk, Matelski, Konieczka - Urtnowski (61. Melnyk), Jagielski ż, Łuczak (80. Frandzelski ż), Chojnacki, Szal (63. Mrówczyński) - Nawrocki.

W początkowych minutach spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużyny nie stworzyły sobie sytuacji bramkowych. W 10 minucie spotkania popchnięty w polu karnym został Piotr Nawrocki, ale gwizdek sędzia głównego milczał. W 28 minucie Łukasz Galanciak uderzył w słupek bramki przyjezdnych. Cztery minuty później faulowany w polu karnym był Kamil Kuropatwiński i Grzegorz Gołdyn podyktował rzut karny dla Kujawianki. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Filip Skupiński. W 39 minucie blisko strzelenia gola był Kamil Kuropatwiński, ale uderzył w boczną siatkę. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy minimalnie obok bramki strzeżonej przez Krystiana Karolaka uderzył zawodnik Pogoni.

Z początkiem drugiej połowy groźnie zaatakowali goście z Mogilna. W 55 minucie strzał Jacka Wojciechowskiego z trudem wybronił Krystian Karolak. W 63 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Maciej Lewandowski wykorzystał podanie Jakuba Bistuły i strzałem z 12 metrów umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach spotkania na bramkę Pogoni uderzali Przemysław Kowalski i Oleg Tabaka. W 70 minucie piłkarze Kujawianki podwyższyli na 3:0. Nieudaną pułapkę ofsajdową ustawili goście, po czym Jakub Bistuła wyłożył futbolówkę do Macieja Lewandowskiego, a ten z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. W końcówce spotkania szansę na zdobycie honorowego gola mieli goście z Mogilna, ale ich strzały skutecznie blokowali obrońcy Kujawianki.