Hit kolejki w Izbicy Kujawskiej !

W najbliższą sobotę (29.04) piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w meczu na szczycie 25. kolejki IV ligi zagrają na własnym boisku z Pogonią Mogilno.

Piłkarze Pogoni obecnie zajmują pozycję lidera rozgrywek z dorobkiem 55 punktów. Na swym koncie zanotowali 17 zwycięstw, 4 remisy i ponieśli 3 porażki, bilans bramkowy: 57:17. W ostatniej kolejce zespół z Mogilna pokonał na własnym boisku Piast Złotniki Kujawskie 6:1. Po dwie bramki w tym meczu zdobyli Antoni Krajnyk oraz Filip Jagielski, a po jednym trafieniu zaliczyli Krzysztof Chojnacki i Karol Kopliński.

Zespół Kujawianki Izbica Kujawska obecnie zajmuje 3. pozycję w tabeli ze stratą czterech punktów do drużyny Pogoni. W miniony weekend podopieczni Grzegorza Brzezińskiego zremisowali na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 2:2. W minioną środę piłkarze Kujawianki po rzutach karnych pokonali w ćwierćfinale Pucharu Polski Chemik Bydgoszcz i tym samym awansowali do półfinału tych rozgrywek.

Nie ulega więc wątpliwości, że jeśli piłkarze Kujawianki chcą się liczyć w walce o czołowe lokaty, to nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Przy ewentualnej wygranej gości, zespół Pogoni odskoczy izbiczanom na osiem punktów. W rundzie jesiennej Kujawianka pokonała w Mogilnie zespół Pogoni 3:1.

Obie drużyny dotychczas zmierzyli się ze sobą 9 razy. Trzy zwycięstwa odniosła Pogoń, trzy wygrane zanotowała Kujawianka i trzy razy te spotkania zakończyły się podziałem punktów.

Sobotnie spotkanie Kujawianki z Pogonią (początek, godz. 15) poprowadzi jako sędzia główny Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice). Na linii asystować mu będą Piotr Pankowski (Kruszwica) oraz Sebastian Nowicki (Inowrocław).

Zapraszamy wszystkich sympatyków Kujawianki na stadion przy ulicy Sportowej 1a. Ceny biletu: 5 zł.

Foto: Aleksander Ryska, Unia Solec.