Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

25.04.2016

Piłkarze izbickiej Kujawianki w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki III ligi przegrali przed własną publicznością z Centrą Ostrów Wielkopolski 2:4 (2:2).

Kujawianka Izbica Kujawska – Centra Ostrów Wielkopolski 2:4 (2:2).
Bramki:
Kuropatwiński (32, karny), Gląba (37, głową) - Jasiński (3, wolny), Kucharski 2 (9, 90+3), Janoś (48).

Kujawianka: Imiołek - Grisgraber ż, Kwiatkowski, Mazurkiewicz, Kuropatwiński - Gulas (82. Kwaśniak), B. Mielczarek (74. Kierzek), Galanciak, Tabaka - Gląba (82. Kacprzak), Biernacki (87. Kowalski).

Centra: Filipiak – Ciupka, Adamiak, Reyer, Sz. Kucharski – Wandzel, Sikora, Jasiński (75. Rodin), Janoś Michalski, M. Kucharski.

Już w 3 minucie spotkania Bartosz Jasiński precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zmusił do kapitulacji Jakuba Imiołka. Sześć minut później goście podwyższyli prowadzenie. Piłkę w środkowej strefie boiska stracił Kamil Kuropatwiński, co wykorzystali piłkarze Centry i po szybkim kontrataku Michał Kucharski strzałem w długi róg pokonał bramkarza Kujawianki. Gospodarze jednak nie rezygnowali i zabrali się do odrabiania strat. W 32 minucie w polu karnym faulowany był Piotr Gląba, a z rzutu karnego kontaktową bramkę zdobył Kamil Kuropatwiński. Pięć minut później po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Wojciecha Gulasa, Piotr Gląba strzałem głową doprowadził do wyrównania. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale kapitalnie bronił Allan Filipiak.

Trzy minuty po wznowieniu gry Michał Janoś po zagraniu wzdłuż bramki z najbliższej odległości pokonał Imiołka. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale strzały Galanciaka i Grisgrabera minimalnie minęły bramkę gości. W 73 minucie przed szansą zdobycia kontaktowej bramki byli Gląba i Biernacki, ale bramkarz Centry był na posterunku. W końcówce spotkania niecelnie na bramkę przyjezdnych uderzał Kierzek. W doliczonym czasie gry najpierw Szymon Kucharski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Kujawianki, a kilka chwil później Michał Kucharski strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania.