Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

02.06.2016

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 29. kolejki III ligi pokonali na własnym boisku Polonię Środa Wielkopolska 2:1 (1:0). Był to ostatni mecz izbiczan przed własną publicznością w III lidze.

Kujawianka Izbica Kujawska – Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:0).
Bramki:
Kuropatwiński (22), Gląba (83) – Giczela (90).

Kujawianka: Imiołek – B. Mielczarek, Mazurkiewicz, Kwiatkowski, Łepski (2x ż, cz.78) – Kuropatwiński ż, Kierzek, Galanciak, Tabaka ż (88. Raczkowski), Kowalski (68. Gląba) – Biernacki ż (78. Kacprzak).

Polonia: Lis – Chąpiński (46. Błaszak), Barabasz, Borucki, Buczma - Lisek, Pluciński, Fontowicz, Solarek - Stańczyk, Giczela.

W początkowych minutach spotkania nie wiele działo się na boisku. Dopiero w 17 minucie po rzucie wolnym Mazurkiewicz głową uderzył obok bramki. Pięć minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Dokładne podanie Łepskiego wykorzystał Kuropatwiński, który strzałem z 17 metrów pokonał bramkarza gości. Po stracie bramki goście z Wielkopolski ruszyli do odważniejszych ataków, ale nie mogli sforsować defensywy Kujawianki.

Dwie minuty po wznowieniu gry w polu karnym faulowany był Kuropatwiński i sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany, ale przegrał pojedynek z Lisem, golkiperem Polonii. W 78 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Łepski i gospodarze musieli grać w dziesięciu. Absencja jednego zawodnika nie przeszkodziła piłkarzom Kujawianki w zdobyciu drugiej bramki. Siedem minut przed końcem spotkania na 2:0 podwyższył wprowadzony w drugiej połowie Gląba. Goście ze Środy Wielkopolskiej grali jednak do końca i w doliczonym czasie gry kontaktowego gola zdobył Giczela. Był to już ostatni mecz Kujawianki w III lidze na własnym boisku. W przyszłym sezonie izbiczanie będą już grać w IV lidze. Za tydzień piłkarze Kujawianki zagrają na wyjeździe z Pelikanem Niechanowo, który wciąż ma szanse na baraż o II ligę.