Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

07.05.2016

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 25. kolejki III ligi zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 1:1 (1:0). Bramkę dla izbiczan zdobył w 38 minucie Oleg Tabaka.

Kujawianka Izbica Kujawska – Unia Swarzędz 1:1 (1:0).
Bramki:
Tabaka (38) – Kędziora (62).

Kujawianka: M. Mielczarek ż (74. Imiołek) - Grisgraber, Mazurkiewicz, Kwiatkowski, Łepski – Gulas (26. Kwaśniak), Galanciak ż, Kierzek, Tabaka ż, Kacprzak (74. Gląba ż) - Biernacki.

Początek spotkania należał do piłkarzy Kujawianki, którzy często gościli pod bramką gości z Wielkopolski. Największe zagrożenie podopieczni Marcina Woźniaka (jutro obchodzi swoje 33 urodziny) stwarzali po stałych fragmentach gry, ale defensywa Unii nie dawała się zaskoczyć. W 20 minucie dali o sobie znać goście ze Swarzędza, ale futbolówkę w ogromnym zamieszaniu podbramkowym wybił jeden z obrońców gospodarzy. Dwanaście minut później strzał zawodnika Unii minimalnie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Mielczarka. W 38 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę w środkowej strefie boiska przejął Łukasz Galanciak, który zagrał do Olga Tabaki, a ten strzałem z 10 metrów pod nogami bramkarza gości umieścił piłkę w siatce.

Pięć minut po wznowieniu gry Oleg Tabaka z 30 metrów uderzył tuż nad poprzeczką bramki przyjezdnych. W 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysław Kędziora strzałem głową doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później gospodarze byli blisko strzelenia bramki, ale strzał Adama Grisgrbera z problemami wybronił golkiper Unii. Pięć minut przed końcem spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Piotr Gląba, ale zamiast strzelać podawał do kolegi z drużyny i trafił wprost obrońcę gości.