Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

09.11.2015

Udanie w spotkaniu 14. kolejki III ligi zaprezentowali się piłkarze izbickiej Kujawianki, którzy w Środzie Wielkopolskiej minimalnie ulegli miejscowej Polonii 1:2 (0:2). Podopieczni Arkadiusza Dubczaka przy lepszej skuteczności mogli nawet wygrać, ale m.in rzutu karnego w 81 minucie nie wykorzystał Piotr Gląba.

Polonia Środa Wlkp. – Kujawianka Izbica Kujawska 2:1 (2:0).
Bramki:
Stańczyk 2 (9, 11) – Galanciak (52).

Polonia: Lis – Przybyłek, Pluciński, Borucki ż, Buczma ż – Lisek ż, Jurga ż, Giczela (84. Górzyński), Fontowicz (64. Przybyłek ż) – Stańczyk ż (76. Błaszak), Pawlak (46. Bartoszak).

Kujawianka: Imiołek – Biernacki (64. Kołodziejski), Zentkiewicz ż, Tabaka ż (80. Rybiński), Łepski – Kuropatwiński, Mazurkiewicz, Behlke (46. Komorowski), B. Mielczarek ż, Galanciak – Gląba.

Już w 5 minucie spotkania Stańczyk zmusił do interwencji Imiołka. Cztery minuty później ten sam zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego otworzył wynik spotkania. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później zdobyli drugą bramkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Buczmy celnym strzałem głową na gola ponownie zamienił Stańczyk. Goście z Izbicy Kujawskiej swoje sytuacje bramkowe stwarzali po stałych fragmentach gry. Celnie na bramkę strzeżoną przez Lisa uderzali m.in. Zentkiewicz i Biernacki. W 38 minucie składną akcję Kujawianki celnym strzałem zakończył Behlke. Trzy minuty przed zejściem do szatni mogło już być 3:0 dla gospodarzy, ale strzał Fontowicza minimalnie minął bramkę przyjezdnych.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Dubczaka. Siedem minut po wznowieniu gry dośrodkowanie Łepskiego wykorzystał Galanciak, który z najbliższej odległości zdobył kontaktową bramkę. Kilka minut później celnie na bramkę gospodarzy uderzył Bartłomiej Mielczarek. W 70 minucie Pluciński bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek. Przewaga Polonii mogła przynieść efekt dwie minuty później, ale Bartoszak przegrał pojedynek z Imiołkiem. W końcówce spotkania nie mający już nic do stracenia goście z Izbicy ruszyli do zdecydowanych ataków, czego dowodem był celny strzał Galanciaka na bramkę Polonii. W 80 minucie po zagraniu ręką Jurgi w polu karnym sędzia główny zawodów podyktował rzut karny dla Kujawianki. Do piłki podszedł Gląba, który przegrał pojedynek z Lisem. W samej końcówce swoje szanse do strzelenia wyrównującej bramki mieli Kołodziejski i Kuropatwiński. W pierwszym przypadku piłka trafiła w słupek, a w drugim wielkim kunsztem popisał się golkiper gospodarzy, który sparował futbolówkę na rzut różny.