Pierwsze zwycięstwo na wiosnę?

Po pierwszym wywalczeniu punktu na wiosnę piłkarze izbickiej Kujawianki w najbliższą sobotę (09.04) w ramach 21. kolejki podejmą Nielbę Wągrowiec.

Zespół Nielby obecnie zajmuje 13. pozycję w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Na swym koncie zanotował 5 zwycięstw, 3 remisy i poniósł 12 porażek, bilans bramkowy: 22:42. W ostatniej kolejce piłkarze Nielby przegrali na własnym boisku z Polonią Środa Wielkopolska 0:2. W przerwie zimowej zespół z Wągrowca opuściło kilku kluczowych zawodników i praktycznie drużyna z Nielby składa się z miejscowych zawodników. Nic więc dziwnego, że przebudowany zespół w rundzie wiosennej przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania.

Drużyna Kujawianki Izbica Kujawska w miniony weekend niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z faworyzowaną Jarotą Jarocin 2:2. Pierwsze bramki na wiosnę dla podopiecznych Marcina Woźniaka zdobyli: Łukasz Galanciak i Oleg Tabaka. Kibice z Izbicy Kujawskiej mają nadzieję, że po dobrym występie w Jarocinie piłkarze Kujawianki w najbliższym spotkaniu z Nielbą powalczą o pierwsze zwycięstwo na wiosnę.

W spotkaniu rozegranym w rundzie jesiennej Nielba pokonała Kujawiankę 2:0.

Sobotnie spotkanie Nielby z Kujawianką (początek, godz. 16) poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Piotr Wiśniewski (jako główny) oraz asystenci: Bartosz Kaszyński, Daniel Mateusiak.

Foto: Nielba Wągrowiec