Zwycięstwo na inaugurację !

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w sobotnim spotkaniu 1. kolejki IV ligi pokonali na wyjeździe Lidera Włocławek 2:1 (1:1). Bramki dla podopiecznych Wiesława Borończyka zdobyli: Jan Kołodziejski i Łukasz Pietrzak.

Lider Włocławek - Kujawianka Izbica Kujawska 1:2 (1:1).
Bramki:
Dyszy (21) - Kołodziejski (10), Pietrzak (90+3).

Lider: Florczak - Dyszy, Kożecki, Klepacz, Pęgowski, Miarka, Witkowski (74. Karasiński), Grube (63. Nesterowicz), Miśkowiec ż(68. Ziółkowski), Duduś (38. Cichacki), Burzyński.

Kujawianka: M. Mielczarek (81. J Biernacki) - Wiliński, Cichowlas, B. Mielczarek, Kacprzak - Karbowy ż (69. Trzeciak ż), Kołodziejski (21. Siek), Kowalski (69. Wojtczak ż), Tabaka ż, Rutkowski - Pietrzak.

Pierwszą groźną sytuację w sobotnim spotkaniu stworzyli sobie gospodarze, czego dowodem był celny strzał z 2 minuty Adriana Pęgowskiego na bramkę Mateusza Mielczarka. Sześć minut później po rzucie wolnym wykonywanym przez Bartłomieja Grube, Patryk Miarka głową uderzył obok słupka. W 10 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. Po składnej akcji całego zespołu Mikołaj Karbowy trafił w słupek, ale dobitka Jana Kołodziejskiego była już skuteczna i goście wyszli na prowadzenie. Jedenaście minut później gospodarze za sprawą Bartosza Dyszy doprowadzili do wyrównania. W 21 minucie za kontuzjowanego Jana Kołodziejskiego na boisko wszedł Damian Siek. Osiem minut później wprowadzony nie tak dawno Siek po podaniu Łukasza Pietrzaka uderzył obok słupka. W 32 minucie zaatakowali piłkarze Lidera. Rafał Burzyński znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia bramki, minął już nawet bramkarza Kujawianki, ale Mariusz Cichowlas w ostatniej chwili wyjaśnił sytuację. Dwie minuty później Łukasz Pietrzak znalazł się w dogodnej sytuacji, ale za lekko uderzył futbolówkę. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Dariusz Witkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i przegrał pojedynek z Mateuszem Mielczarkiem.

Z początkiem drugiej połowy zarysowała się przewaga Kujawianki. W 56 minucie Łukasz Pietrzak nie zamknął akcji po podaniu Bartosza Kowalskiego. Trzy minuty później Damian Siek z lewej strony boiska zagrał do Łukasza Pietrzaka, a ten z 5 metrów uderzył nad bramką gospodarzy. Dopiero w 74 minucie dali o sobie znać piłkarze Lidera, gdzie Norbert Nesterowicz z 17 metrów uderzył nad bramką Kujawianki. Trzy minuty później piłkarze z Włocławka powinni objąć prowadzenie. Tymoteusz Karasiński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jego strzał dobijał jeszcze Ziołkowski, ale znakomitą interwencją popisał się Mateusz Mielczarek, przez co przypłacił za to kontuzję. W 85 minucie Dawid Wojtczak głową uderzył nad bramką gospodarzy. Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się remisem, to w trzeciej minucie doliczonego czasu gry po akcji z prawej strony boiska Łukasz Pietrzak ustalił wynik spotkania.