Wysoka przegrana z Pelikanem na zakończenie sezonu

W 30. kolejce III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska wysoko przegrali z Pelikanem Niechanowo 0:6 (0:3).

Pelikan Niechanowo – Kujawianka Izbica Kujawska 6:0 (3:0).
Bramki:
Zagdański 4 (13, 37, 86 –karny, 88), Figaszewski 2 (33, 70).

Kujawianka: Imiołek ż – B. Mielczarek, Mazurkiewicz, Kwiatkowski (46. Gulas), Łepski (71. Kacprzak) – Grisgraber, Kierzek (70. Jędrzejewski), Galanciak (20. Raczkowski ż), Kuropatwiński, Kowalski -Gląba.

Już w 2 minucie spotkania Mielczarek próbował przelobować bramkarza Pelikana, ale Łagodziński był na posterunku. Jedenaście minut później Zagdański dał prowadzenie gospodarzom. W 15 minucie bliscy wyrównania byli piłkarze Kujawianki, ale piłka po strzale Grisgrabera minimalnie minęła słupek. W odstępie czterech minut grający o baraż do II ligi zespół Pelikana za sprawą Figaszewskiego i Zagdańskiego zdobył dwie bramki.

W 70 minucie wynik na 4:0 podwyższył Figaszewski i przy korzystnym wyniku w Poznaniu Pelikan był o krok od baraży. Dziesięć minut później swoją sytuację mieli goście z Izbicy Kujawskiej. Wprowadzony w drugiej połowie Gulas z kilku metrów uderzył obok bramki. W końcówce spotkania dwie bramki zdobył jeszcze Zagdański, który tym samym przypieczętował wysokie zwycięstwo Pelikana. Wysoka wygrana gospodarzy nie pozwoliła im jednak zająć pierwszego miejsca w tabeli, bowiem w Poznaniu w 85 minucie Warta doprowadziła do wyrównania i to ona 11 czerwca spotka się w pierwszym meczu barażowym z Garbarnią Kraków.