W sobotę ważne spotkanie z Chełminianką

W najbliższą sobotę (19.11.2016) piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w meczu na szczycie 17. kolejki IV ligi zagrają na własnym boisku z Chełminianką Chełmno.

Nasz najbliższy przeciwnik obecnie zajmuje 2. pozycję w tabeli z dorobkiem 34 punktów, ale ma rozegrany jeden mecz mniej. Na swym koncie zanotował 11 zwycięstw, 1 remis i poniósł 3 porażki, bilans bramkowy: 35:18. W miniony weekend zespół z Chełmna pokonał na własnym boisku Piast Złotniki Kujawskie 5:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem Chełminianki jest Piotr Kaczkowski, który na swoim koncie zdobył dotychczas 10 bramek.

Piłkarze Kujawianki Izbica obecnie zajmują 3. pozycję w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Na swym koncie zanotowali 10 zwycięstw, 4 remisy i ponieśli 2 porażki, bilans bramkowy: 38:15. W ostatniej kolejce podopieczni Łukasza Bartczaka stracili punkty, remisując bezbramkowo na wyjeździe z Legią Chełmża. Od 25 minuty Izbicznie, podobnie jak gospodarze grali w dziesięciu, po czerwonej kartce otrzymanej przez Kamila Kuropatwińskiego. W 64 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lewandowski i gospodarze grali w dziewięciu. Pomimo wielu okazji bramkowych po stronie Kujawianki wynik nie uległ już zmianie.

Obie drużyny ostatni raz rywalizowały ze sobą w sezonie 2013/2014. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami Chełminianki. Najpierw w Chełmnie gospodarze pokonali Kujawiankę 3:0, a w Izbicy Kujawskiej zwyciężyli 2:1.

Nie ulega więc wątpliwości, że sobotnie spotkanie w Izbicy Kujawskiej zapowiada się niezwykle emocjonujące i jeśli gospodarze chcą się liczyć w walce o czołowe lokaty, to nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.

Sobotnie spotkanie Kujawianki z Chełminianką (początek, godz. 13) poprowadzi jako sędzia główny Bartosz Burkiewicz z Sępólna Krajeńskiego. Na linii asystować mu będą Waldemar Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie) i Ariel Gacka (Bydgoszcz).

Zapraszamy wszystkich sympatyków Kujawianki na stadion przy ulicy Sportowej 1a. Ceny biletu 5 zł.