Sobotni mecz na szczycie w Mogilnie

W sobotnim meczu na szczycie 8. kolejki IV ligi piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska zagrają na wyjeździe z Pogonią Mogilno.

Piłkarze Pogoni obecnie zajmują 5. pozycję w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Na swym koncie zanotowali 4 zwycięstwa, 1 remis i ponieśli 2 porażki, bilans bramkowy: 12:4. W miniony weekend zespół z Mogilna pokonał na wyjeździe Piast Złotniki Kujawskie 3:0. W ubiegłym sezonie IV ligi drużyna Pogoni zajęła 7. pozycję w tabeli z dorobkiem 47 punktów. W letnim okresie przygotowawczym zespół z Mogilna wzmocnili m.in. pozyskani ze Startu Warlubie bramkarz Mateusz Skowroński i pomocnik Filip Jagielski, który w ostatnim spotkaniu w Złotnikach Kujawskich wpisał się na listę strzelców.

Piłkarze Kujawianki Izbica aktualnie zajmują 4. Pozycję w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Na swym koncie zespół z Izbicy Kujawskiej zanotował 4 zwycięstwa, 2 remisy i poniósł 1 porażkę, bilans bramkowy: 18:7. W ostatniej kolejce podopieczni Łukasza Bartczaka pokonali na własnym boisku Cuiavię Inowrocław 3:0. Szkoleniowca Kujawianki cieszy bez wątpienia fakt, że do składu po pauzie za nadmiar żółtych kartek wraca Oleg Tabaka.

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami miało jeszcze miejsce w V lidze. 12 czerwca 2010 roku w spotkaniu 29. kolejki zespół z Mogilna pokonał na własnym boisku Kujawiankę 1:0 i dzięki tej wygranej świętował awans do IV ligi.

Sobotnie spotkanie Pogoni z Kujawianką (początek, godz. 11) poprowadzi jako sędzia główny Jacek Jędrzejczak (Rzepowo). Na liniach asystować mu będą Piotr Pankowski i Patryk Walczak z Kruszwicy.