Podsumowanie okresu przygotowawczego

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w najbliższą sobotę (06.08) spotkaniem wyjazdowym z Orlętami Aleksandrów Kujawski zainaugurują IV ligowy sezon 2016/2017. W związku z tym postanowiliśmy podsumować dokonania podopiecznych Łukasza Bartczaka w letnim okresie przygotowawczym.

Zespół z Izbicy Kujawskiej łącznie rozegrał sześć spotkań kontrolnych, z których cztery razy wygrał, raz zremisował i poniósł jedną porażkę, bilans bramkowy: 23:12. Najskuteczniejszym strzelcem w spotkaniach kontrolnych okazał się Przemysław Kowalski, który zdobył pięć bramek. Cztery gole na swym koncie zapisał Jakub Bistuła, a po trzy bramki zdobyli: Piotr Gląba, Łukasz Galanciak i Kamil Kwiatkowski. Dwie bramki zdobył także Kamil Kuropatwiński, a po jednym trafieniu dołożyli: Radosław Łepski i Oleg Tabaka.

W pierwszym spotkaniu kontrolnym piłkarze Kujawianki zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem III ligi – Górnikiem Konin 1:1.Następnie podopieczni Łukasza Bartczaka wysoko pokonali Kujawiaka Kowal 6:0, Sokół Aleksandrów Łódzki 6:1 i Górnika Łęczyca 5:1. W piątym spotkaniu kontrolnym drużyna z Izbicy Kujawskiej została rozgromiona przez Ner Poddębice aż 2:9. W ostatnim sparingu przez ligą izbicznie pokonali na własnym boisku występujący w IV lidze łódzkiej – KS Kutno 3:0.

Przed startem nowego sezonu w zespole Kujawianki doszło do sporych zmian kadrowych. Włodarze z Izbicy Kujawskiej latem sprowadzili aż siedmiu nowych zawodników. Do zespołu dołączył ponownie Piotr Nawrocki, który ostatni sezon grał w III –ligowej Warcie Sieradz. Do zespołu Kujawianki dołączyli jeszcze: Filip Skupiński (Ner Poddębice), Jakub Bistuła, Krystian Karolak (Sokół Aleksandrów Łódzki), Jan Stokłosa i Michał Sobczak (LKS Rosanów). W nowym sezonie barwy Kujawianki będzie reprezentował także wychowanek Michał Biernacki, który ostatnio występował w Liderze Włocławek, a do kadry pierwszego zespołu został włączony junior Przemysław Woźniak.

W zespole z Izbicy Kujawskiej w nowym sezonie nie będą już występować Jakub Imiołek (powrócił do Warszawy), Adam Grisgarber (KS Kutno), Maciej Kwaśniak (Wda Świecie), Dawid Kierzek, Wiktor Kacprzak, Sebastian Raczkowski (LKS Ślesin) i Wojciech Gulas, który szuka sobie klubu.

W najbliższą sobotę (06.08, godz. 17) piłkarze Kujawianki zainaugurują sezon spotkaniem wyjazdowym z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Następnie zmierzą się u siebie z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, a w trzeciej kolejce zagrają w delegacji z Sadownikiem Waganiec.

Transfery

Przybyli: Piotr Nawrocki (Warta Sieradz), Filip Skupiński (Ner Poddębice), Jakub Bistuła, Krystian Karolak (Sokół Aleksandrów Łódzki), Jan Stokłosa, Michał Sobczak (LKS Rosanów), Michał Biernacki (Lider Włocławek), Przemysław Woźniak (z juniorów).

Ubyli: Jakub Imiołek (powrót do Warszawy), Adam Grisgraber (KS Kutno), Maciej Kwaśniak (Wda Świecie), Dawid Kierzek, Wiktor Kacprzak, Sebastian Raczkowski (LKS Ślesin), Wojciech Gulas (Szuka klubu).

Sparingi:

09.07.2016, godz. 13 – Konin.
Górnik Konin – Kujawianka Izbica Kujawska 1:1 (0:1).
Naworski (65) - Galanciak (34).

13.07.2016 , godz. 18 – Kowal.
Kujawiak Kowal – Kujawianka Izbica Kujawska 0:6 (0:1).
Bistuła (23), Gląba 2 (64, 74), Kuropatwiński 2 (70,75), Kowalski (81).

16.07.2016, godz. 11 – Aleksandrów Łódzki.
Sokół Aleksandrów Łódzki – Kujawianka Izbica Kujawska 1:6 (0:1).
Kowalski 3 (22,70,77), Kwiatkowski (50), Tabaka (57), Bistuła (79).

20.07.2016, godz. 18:30 – boisko w Byczynie.
Górnik Łęczyca – Kujawianka Izbica Kujawska 1:5 (1:2).
Bistuła (15 sekunda, 85), Kowalski (40), Testowany (70), Galanciak (88).

22.07.2016, godz. 19 – boisko w Byczynie.
Ner Poddębice - Kujawianka Izbica Kujawska 9:2 (5:0).
Bramki dla Kujawianki:
Łukasz Galanciak, Radosław Łepski.

30.07.2016, godz. 16 – Izbica Kujawska
Kujawianka Izbica Kujawska - KS Kutno 3:0 (2:0).
Kwiatkowski (39, 45), Gląba (48).