Kujawianka Izbica w sobotę zagra w Brodnicy

W najbliższą sobotę (15.10) piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w ramach 12. kolejki IV ligi zagrają na wyjeździe ze Spartą Brodnica.

Zespół z Brodnicy w ubiegłym sezonie rywalizował w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Uplasował się na 15 miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Na swym koncie zanotował 4 zwycięstwa, 10 remisów i poniósł 16 porażek, bilans bramkowy: 26:55.

Obecnie drużyna Sparty w IV lidze kujawsko-pomorskiej zajmuje 10 pozycję w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Na swym koncie 4 zwycięstwa, 2 remisy i poniosła 5 porażek, bilans bramkowy: 15:18. W miniony weekend podopieczni Waldemara Jarzyńskiego przegrali na wyjeździe z Piastem Złotniki Kujawskie 0:3.

Piłkarze Kujawianki Izbica nadal zajmują pozycję lidera rozgrywek z dorobkiem 24 punktów. W ostatniej kolejce podopieczni Łukasza Bartczaka zremisowali na własnym boisku ze Startem Warlubie 1:1.

W ubiegłym sezonie drużyny Kujawianki i Sparty rywalizowały ze sobą dwukrotnie w III lidze. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami Sparty. Najpierw w Brodnicy gospodarze rozgromili zespół Kujawianki 7:1, a w Izbicy Kujawskiej 1:0 zwyciężyli goście.

Sobotnie spotkanie Sparty z Kujawianką (początek, godz. 13) poprowadzi jako sędzia główny Rafał Podlewski z Izdebna. Na linii asystować mu będą Marcin Liana (Cerekwica) i Mateusz Mrówczyński (Żnin).