Trudny wyjazd do Poznania

Po porażce na inaugurację rundy wiosennej z Ostrovią Ostrów Wlkp. piłkarze Kujawianki Izbica w ramach 18. kolejki III ligi zagrają na wyjeździe z Wartą Poznań.

Drużyna Warty obecnie zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek z dorobkiem 35 punktów. Na swym koncie zanotowała 10 zwycięstw, 5 remisów i 2 porażki, bilans bramkowy: 37:16. W miniony weekend na inaugurację rewanżowej rundy rozgrywek podopieczni Tomasza Bekasa przegrali na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 0:1. Zespół z Poznania szybko jednak zrehabilitował się za ligową porażkę i w środku tygodnia w ramach 1/4 finału Pucharu Polski pokonał TPS Winogrady Poznań 4:0. W przerwie zimowej wymieniana do jednego z głównych faworytów do awansu Warta dokonała kilka dużych wzmocnień. Zespół ,,Dumy Wildy” zasiliło trzech zawodników Jaroty Jarocin: Mateusz Filipowiak, Dominik Chromiński i Bartosz Kieliba. Do drużyny Tomasza Bekasa dołączyli również wychowankowie: Jan Paczyński i Adrian Szynka.

Przebudowana w trakcie zimowych przygotowań drużyna Kujawianki Izbica Kujawska na inaugurację rundy wiosennej przegrała na własnym boisku z sąsiadem w tabeli – Ostrovią Ostrów Wlkp. 0:3. Nie ma co ukrywać, że faworytem sobotniej konfrontacji są piłkarze z Poznania i o sprawienie niespodzianki zespołowi Kujawianki będzie niezwykle ciężko, biorąc pod uwagę, że zespół Warty na własnym stadionie jeszcze nie przegrał.

W rundzie jesiennej zespół Warty pokonał w Izbicy Kujawskiej, Kujawiankę 4:0.

Sobotnie pojedynek Warty z Kujawianką (początek, godz. 14) poprowadzi jako sędzia główny Łukasz Uciński z Szubina. Na linii asystować mu będą Michał Pokorski (Pińsko) i Daniel Mateusiak (Szubin).