Zwycięstwo z Legią Chełmża !

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 13. kolejki IV ligi pokonali na własnym boisku Legię Chełmża 3:1 (0:1).

Kujawianka Izbica Kujawska - Legia Chełmża 3:1 (0:1).
Bramki:
Pawkin (68-samobójcza), Kuropatwiński (79), Cichowlas (88) - Czyżniewski (28).

Kujawianka: M. Mielczarek - Jędrzejewski, Kwiatkowski (60. Lewandowski), Mazurkiewicz, B. Mielczarek - Kuropatwiński, Osiński, Czapik, Galanciak ż, Skupiński ż - Cichowlas.

W początkowych minutach spotkania nie wiele działo się na boisku, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a składnych akcji było jak na lekarstwo. Dopiero w 10 minucie gośćcie próbowali zaskoczyć defensywę Kujawianki bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, ale Mateusz Mielczarek był na posterunku. Pięć minut później ponownie dali o sobie znać piłkarze Legii, gdzie strzał z 30 metrów obronił bramkarz gospodarzy. W 18 minucie fatalny błąd popełnił Bartłomiej Mielczarek, który podał piłkę wprost pod nogi zawodnika gości, a ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Kujawianki. Dziesięć minut później grający z wiatrem zespół z Chełmży zdobył prowadzenie. Błąd obrońców gospodarzy wykorzystał Kamil Czyżniewski, który precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Mielczarka. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy goście mogli podwyższyć wynik, ale futbolówka na szczęście gospodarzy uderzyła w poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę posiadali podopieczni Grzegorza Brzezińskiego. Już w 46 minucie Paweł Osiński uderzył minimalnie obok bramki przyjezdnych. Dwie minuty później po uderzeniu zawodnika gospodarzy, obrońca gości wybił futbolówkę z linii bramkowej. W tym fragmencie gry grający z wiatrem piłkarze Kujawianki posiadali zdecydowaną przewagę i bardzo często gościli pod bramką Legii. Przewaga Kujawianki przyniosła efekt w 68 minucie, gdzie po zagraniu Macieja Lewandowskiego, Bartosz Pawkin skierował piłkę do własnej bramki i było już 1:1. Jedenaście minut później najskuteczniejszy strzelec Kujawianki, jak i całej IV ligi Kamil Kuropatwiński technicznym strzałem dał gospodarzom prowadzenie. Goście w tym fragmencie gry grając pod wiatr mieli duże kłopoty z przedostaniem się pod bramką przeciwnika. W 84 minucie po składnej akcji Kujawianki strzał głową zawodnika gospodarzy wybronił golkiper Legii. Dwie minuty przed końcem spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Kuropatwińskiego, Mariusz Cichowlas strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Kujawianki.