Skromne zwycięstwo z Wisłą Nowe

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 15. kolejki IV ligi pokonali na własnym boisku Wisłę Nowe 1:0 (1:0) i dzięki porażce Unii Solec Kujawski awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Kujawianka Izbica Kujawska - Wisła Nowe 1:0 (1:0).
Bramka:
Grzegorz Brzeziński (8, karny).

Kujawianka: M. Mielczarek - Nawrocki, Kwiatkowski ż, Mazurkiewicz, M. Biernacki (52. Tabaka) - Kuropatwiński (88. B. Mielczarek), Sobczak, Bistuła (75. Stokłosa), Łepski, Brzeziński (89. Jędrzejewski ż) - Gląba.

Wisła: Wiśniewski - Wojciechowski, Ziółkowski (77. Torłop), Filip, Chojnacki - Górski, Sadowski (84. Elminowski), Reszke (62. Kopiński), Piórek, Pokora (74. Rybiński) - Horna.

W sobotnim spotkaniu w barwach Kujawianki nie zagrał w bramce Jakub Imiołek, którego zastąpił Mateusz Mielczarek. Na ławce z kolei usiadł Bartłomiej Mielczarek, którego w podstawowym składzie zastąpił Michał Biernacki.

Początek spotkania należał zdecydowanie dla gospodarzy. Już w 8 minucie spotkania po faulu na Kamilu Kuropatwińskim sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Grzegorz Brzeziński i było 1:0. Dwanaście minut później dogodnej sytuacji bramkowej nie wykorzystał Piotr Nawrocki. Goście w tym fragmencie gry skupili się wyprowadzaniu groźnych kontrataków, ale dobrze był pilnowany najskuteczniejszy strzelec IV ligi – Michał Horna. W 42 minucie Michał Biernacki strzelił drugą bramkę dla Kujawianki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał gola. Tuż przed zejściem do szatni swoją szansę do doprowadzenia remisu miał Michał Pokora.

Dwie minuty po zmianie stron groźnie z rzutu wolnego uderzał Dawid Górski, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował bramkarz Kujawianki. W 55 minucie Kamil Kwiatkowski strzałem ,,nożycami” z 5 metrów uderzył wprost bramkarza Wisły. Minutę później dobrze zapowiadający się kontratak przyjezdnych zatrzymał Mateusz Mielczarek. W 67 minucie piłkarze Kujawianki powinni podwyższyć wynik, ale strzał Piotra Gląby z 12 metrów na rzut rożny sparował Mariusz Wiśniewski. Osiem minut później wprowadzony w drugiej połowie Oleg Tabaka z 20 metrów uderzył tuż obok słupka bramki gości. Pięć minut przed końcem spotkania Grzegorz Brzeziński zdobył bramkę dla Kujawianki, ale sędzia po raz drugi dopatrzył się spalonego. W końcówce spotkania strzały Piotra Gląby i Olga Tabaki z kilku metrów wybronił golkiper Wisły. Ostatecznie gospodarze pokonali Wisłę Nowe 1:0 i dzięki porażce Unii Solec Kujawski awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.