Puchar Polski nie dla Kujawianki

Piłkarze Kujawianki Izbica w środowym spotkaniu 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego przegrali na własnym boisku z Wdą Świecie 1:4 (0:0). Honorowe trafienie dla izbiczan z rzutu karnego w 56 minucie zdobył Filip Skupiński.

Kujawianka Izbica Kujawska - Wda Świecie 1:4 (0:0).
Bramki: Filip Skupiński (56) - Bartosz Czerwiński (52, karny), Piotr Siekirka (54), Dawid Retlewski (58), Szymon Kocieniewski (60).

Kujawianka: Karolak - Łepski, Brzeziński, Kwiatkowski, M. Biernacki - Bistuła (85. Wesołowski), Skupiński, Tabaka, Kowalski, Kuropatwiński - M. Lewandowski (80. Woźniak).

Do półfinałowego spotkania piłkarze Kujawianki wystąpili osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników. Nie zagrali m.in Kamil Mazurkiewicz, Bartłomiej Mielczarek, Piotr Nawrocki i Łukasz Galanciak. Mimo braków kadrowych podopieczni Grzegorza Brzezińskiego toczyli wyrównany pojedynek z III ligową Wdą Świece.

Na początku drugiej połowy przyjezdni wyraźnie zaatakowali. Ich przewaga przyniosła efekt w 52 minucie, kiedy Bartosz Czerwiński wykorzystał rzut karny. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Piotr Siekirka. Gospodarze kontakt z III-ligowcem złapali w 56 minucie, kiedy bramkę z rzutu karnego zdobył Filip Skupiński. W kolejnych minutach goście pokazali swoją wyższość, zdobywając w kilka minut dwie bramki autorstwa Dawida Retlewskiego i Szymona Kocieniewskiego. Po tych golach dla Wdy tempo spotkania spadło, a piłkarze obu ekip byli już myślami przy czekających ich najbliższych meczach ligowych.