Przełamać fatalną passę !

W najbliższą sobotę (09.06) piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu. 32 kolejki IV ligi zagrają na wyjeździe ze Spartą Brodnica.

Nasz najbliższy przeciwnik obecnie zajmuje 5. pozycję w tabeli z dorobkiem 50 punktów. Na swym koncie zanotował 14 zwycięstw, 8 remisów i poniósł 8 porażek, bilans bramkowy: 49:38. W ostatniej kolejce zespół z Brodnicy pokonał na wyjeździe autsajdera rozgrywek Naprzód Jabłonowo Pomorskie 3:1.

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w miniony weekend nieoczekiwanie przegrali z Chełminianką Chelmno 2:3 i ostatecznie przekreślili swoje szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół z Izbicy Kujawskiej nie tylko stracił szansę na awans, ale dzięki remisowi Polonii Bydgoszcz z Naprzodem Jabłonowo w zaległym spotkaniu, to drużyna z Bydgoszczy obecnie zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek.

Nie da się ukryć, że zespół Kujawianki w pojedynkach ze Spartą Brodnica ma bardzo fatalny bilans. Na dziewięć dotychczas rozegranych spotkań, aż siedem zakończyło się zwycięstwami Sparty i tylko dwa razy konfrontacja tych zespołów zakończyła się podziałem punktów, bilans bramkowy: 8:22.

Spotkania ze Spartą Brodnica:

Sezon 2012/2013

Sparta – Kujawianka 1:0
Kujawianka – Sparta 3:3

Sezon 2013/2014

Kujawianka – Sparta 1:2
Sparta – Kujawianka 2:0

Sezon 2015/2016 III liga

Sparta – Kujawianka 7:1
Kujawianka – Sparta 0:1

Sezon 2016/2017

Sparta – Kujawianka 2:0
Kujawianka – Sparta 1:2

Sezon 2017/2018

Kujawianka – Sparta 2:2

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki Kujawianki, przerwać fatalną passę w meczach ze Spartą będzie niezwykle ciężko, ale miejmy nadzieję, że podopieczni Grzegorza Brzezińskiego powalczą o korzystny rezultat.

Sobotnie spotkanie Sparty z Kujawianką (początek.godz.12.30) poprowadzi jako sędzia główny Andrzej Sobieszczyk z Aleksandrowa Kujawskiego.