Porażka w Bydgoszczy !

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w sobotnim spotkaniu 19. kolejki IV ligi przegrali na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz 0:1 (0:1). Gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale w 80 minucie nie wykorzystali rzutu karnego.

Polonia Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 (1:0).
Bramka:
Ekwueme (18).

Kujawianka: Karolak - B. Mielczarek, Cichowlas ż, Przybyszewski, Kwiatkowski (46. Czapik) - Kuropatwiński, Brzeziński, Skupiński ż, Tabaka ż, Galanciak (63. Żuchowski ż) - Zieliński.

W początkowych minutach spotkania optyczną przewagę posiadali piłkarze z Izbicy Kujawskiej, którzy coraz częściej gościli pod bramką Kmiecika. W 17 minucie ładnie z dystansu uderzył zawodnik Kujawianki, ale bramkarz Polonii był na posterunku. Minutę później padłą pierwsza bramka tego spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieobstawiony przez obrońców gości, debiutujący w barwach gospodarzy Lucky Ekwueme strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po stracie bramki stroną przeważającą nadal byli podopieczni Grzegorza Brzezińskiego, ale w ich akcjach brakowało wykończenia. Tuż przed zejściem do szatni w słupek bramki Kujawianki uderzał Grzegorek

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście z Izbicy Kujawskiej za wszelką cenę dążyli do zmiany rezultatu, a gospodarze przy nadarzającej się okazji wyprowadzali groźne kontrataki. W końcówce spotkania w drużynie Kujawianki do ataku został przesunięty Mariusz Cichowlas, ale to nie obfitowało w sytuacje bramkowe. W 80 minucie piłkarze Polonii mogli podwyższyć wynik, ale Tomasz Sarnowski nie wykorzystał rzutu karnego.