Hit kolejki w Izbicy Kujawskiej !

Hitem 29. kolejki IV ligi będzie bez wątpienia niedzielne spotkanie w Izbicy Kujawskiej. Wicelider rozgrywek Kujawianka podejmie przodownika tabeli – Chemika Bydgoszcz.

Drużyna z Glinek do tej pory zgromadziła na swym koncie 66 punktów. Zanotowała 21 zwycięstw, 3 remisy i poniosła 3 porażki, bilans bramkowy: 76:19. W miniony weekend podopieczni Piotra Gruszki pokonali na własnym boisku autsajdera rozgrywek – Naprżód Jabłonowo Pomorskie 2:0, a w środku tygodnia w 1/2 finału Pucharu Polski pokonali Legię Chełmża 1:0 i tym samym awansowali do finału tych rozgrywek. Najskuteczniejszymi strzelcami zespołu z Bydgoszczy są Dawid Janicki (14 bramek), Radosław Mik (11 bramek) i Robert Frasz (7 bramek).

Drużyna Kujawianki Izbica nadal zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek, ale do prowadzącego Chemika traci już cztery punkty, który ma jeszcze jeden mecz rozegrany mniej. W ostatniej kolejce podopieczni Grzegorza Brzezińskiego przegrali na wyjeździe z dobrze spisującą się na wiosnę – Cuiavią Inowrocław 1:2. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zaliczył Kamil Zieliński.

W rundzie jesiennej Chemik pokonał na własnym boisku zespół Kujawianki Izbica Kujawska 3:1.

Bez wątpienia niedzielne spotkanie będzie bardzo ważne dla obu ekip. Przy ewentualnej wygranej gospodarzy, zespół Kujawianki zbliży się do Chemika na jeden punkt, a ewentualna wygrana gości pozwoli im małymi krokami awansować do III ligi.

Niedzielne spotkanie Kujawianki z Chemikiem (początek, godz. 15) poprowadzi jako sędzia główny znany z ekstraklasowych boisk – Bartosz Frankowski. Na linii asystować mu będą Mateusz Śliwowski (Rozgarty) i Marcin Szkodziński (Grębocin).

Zapaszmy wszystkich sympatyków Kujawianki na stadion przy ulicy Sportowej 1a. Cena biletu: 5 zł.

Foto: Express Bydgoski