Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

27.03.2016

W 19. kolejce III ligi piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska przegrali na własnym boisku ze Spartą Brodnica 0:1 (0:0).

Kujawianka Izbica Kujawska – Sparta Brodnica 0:1 (0:0).
Bramka: Ciechowski (83).

Kujawianka: Imiołek – Grisgraber ż, Mazurkiewicz, Kwiatkowski ż, Łepski - Kuropatwiński, Galanciak, Kierzek, Tabaka (70. Raczkowski), Biernacki (46. Kwaśniak) – Gląba.

Sparta: Folc – Śnieć, Lamka, Kolcz, Stypczyński ż – Matuszewski, Gródek ż, Prylewski ż, Ciechowski, Zalewski – Kasperczak (64. Magdziński).

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, ale strzał Gląby został zablokowany przez Kolcza. Chwilę później celnie na bramkę Sparty po rzucie rożnym uderzał Kwiatkowski. Goście z Brodnicy dali o sobie znać w 17 minucie, kiedy niecelnie na bramkę Imiołka uderzał Matuszewski. Trzy minuty później celnie na bramkę gospodarzy po zagraniu Gląby strzelał Biernacki. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie zaatakowali piłkarze Sparty. Najpierw Ciechowski próbował zaskoczyć Imiołka, a strzał Kasperczaka po zagraniu wzdłuż bramki minimalnie minął poprzeczkę bramki Kujawianki.

Pięć minut po wznowieniu gry z prawej strony niecelnie uderzał Kuropatwiński. W 58 minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy, ale Gląba po zagraniu Kuropatwińskiego uderzył wprost bramkarza Sparty. Ten sam zawodnik po rzucie rożnym niecelnie głową strzelał na bramkę strzeżoną przez Folca. Zespół Sparty z końcem spotkania zaczął coraz odważniej atakować. Ich przewaga przyniosła efekt w 83 minucie, kiedy Ciechowski pięknym strzałem z 20 metrów zmusił do kapitulacji Imiołka. W końcówce spotkania bliski strzelenia wyrównującej bramki był Gląba, ale jego strzał wyśmienicie wybronił Folc.