Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

16.11.2015

Piłkarze izbickiej Kujawianki w rozegranej awansem 16. kolejce III ligi przegrali na wyjeździe ze Startem Warlubie aż 0:7 (0:3). Był to pożegnalny mecz Arkadiusza Dubczaka, który podtrzymuje swoją decyzję o odejściu wraz z końcem rundy jesiennej.

Start Warlubie – Kujawianka Izbica Kujawska 7:0 (3:0)
Bramki:
Mielcarek 2 (18, 37), Babul 2 (24, 66), Czerwiński 2 (52, 84), Tabaczyński (54).

Start: Skowroński – Adamczyk ż, Kowalski, Żurek, Jagielski (79. Barszczewski) – Czerwiński, Binerowski (63. Manthey), Wenerski, Mielcarek ż – Babul (75. Ceyer), Tabaczyński (75. Zarembski).

Kujawianka: Imiołek (46. M. Mielczarek) – Łepski, Zentkiewicz, Mazurkiewicz, Biernacki – Kuropatwiński, B. Mielczarek (71. Popieliński), Komorowski ż, Kołodziejski – Galanciak, Gląba (46. Rybiński).

W sobotnim spotkaniu jako pierwsi zaatakowali przyjezdni. Celnie na bramkę Startu z rzutu wolnego uderzał Jan Kołodziejski. To jednak gospodarze już w 18 minucie objęli prowadzenie. Rafał Babul idealnym podaniem obsłużył Wojciecha Mielcarka, który zmusił do kapitulacji Jakuba Imiołka. Sześć minut później podopieczni Dariusza Wójcika podwyższyli prowadzenie. Po wyrzucie z autu Tomasza Adamczyka piłka trafiła do Babula, który pewnie skierował futbolówkę do siatki. W 37 minucie przewaga gospodarzy przyniosła efekt w postaci trzeciej bramki autorstwa Wojciecha Mielcarka. Przed zejściem do szatni piłkarze z Warlubia mogli strzelić kolejne bramki, ale strzał m.in. Tabaczyńskiego wybronił bramkarz Kujawianki.

Dwie minuty po wznowieniu gry celnie na bramkę gospodarzy uderzał Łukasz Galanciak. W 52 minucie zespół z Warlubia strzelił czwartą bramkę. Paweł Tabaczyński idealnie obsłużył Bartosza Czerwińskiego, który nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Dwie minuty później to Tabaczyński wpisał się na listę strzelców, który wykorzystał podanie Rafała Babula. W 64 minucie po kolejnej składnej akcji gospodarzy Babul po dośrodkowaniu Filipa Jagielskiego podwyższył wynik na 6:0. Sześć minut przed końcem spotkania gości z Izbicy Kujawskiej dobił Bartosz Czerwiński.